10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Kan muadili olmayan belki de tek sıvı. Bu yüzden kan bağışlamak, hayat kurtarmak ile eş değer. Ayrıca kan bağışlayarak sağlığımıza fayda da sağlamamız mümkün.Kızılay ise ülkemizin kan ihtiyacının yüzde 82’sini tek başına karşılamaktadır.
Vücudumuz çok karışık olmasının yanında bir o kadar da sistematik çalışır. Bir kan eksikliği olduğunda da yeni kan üretimine başlar. Kan verdikçe kan hücreleri yenilenir, gençleşirsiniz. Kemik iliğiniz yağlanmasını önler. Kalp krizi riski yüzde %90 azalır. Kandaki yağlanma oranı düşer, baş ağrınız, stresli ruh hâliniz, tansiyonunuz gider. Kolesterol ve şeker düzeyleriniz dengede kalır. Her kan verdiğinizde tarama testi yapılır. Böylece HIV, Hepatit B, Hepatit C ve frengi taramasından da geçmiş olursunuz. Ve elbette hiç tanımadığınız insanlara hayat vererek kazandığınız o mutluluk duygusu paha biçilemez. Bizlerde Amasya Özel Sınav Fen ve Anadolu Lisesi idarecileri öğretmenleri öğrencileri ve velileri olarak Kızılay haftası kapsamında bağış etkinliğini düzenledik . Bağışlanan her kan kurtarılan üç can sloganı ile Türk Kızılayına gönülden desteklerimizi sunuyoruz.Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.