10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, İlimiz Macit Zeren Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Okul yönetiminin karşıladığı ziyarette 4 ayrı sınıf gezildi. Girişimciliğin ve teknolojinin önemine dikkat çeken Başkan Kırlangıç, Uber firmasından örnek vererek, “Takside Uber firmasını duymuşsunuzdur. Bu firmanın taksileri var mı? Yok. Peki bu firmanın devasa binaları var mı? Yok. Sadece bir ofis, iş organizasyonu var. Peki güçlü yazılım firmalarını düşünün. Yine çok büyük fabrikaları var mı? Yok. İşte bunların hiçbiri yok ama belki Türkiye ekonomisinden daha büyük, belirli gelire sahip firmalar var. Türkiye’nin üreten, imkansızı mümkün kılan, cesur girişimci gençlere ihtiyacı var. Allah hepinize zihin açıklığı versin.” dedi. Macit Zeren Fen Lisesi okul Müdürü Ahmet Eren, ziyaretlerinden dolayı çok memnun kaldıklarını ve teşekkürlerini iletti. Ziyaret öğrencilere ikramların yapılmasının ardından okul yönetiminin hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.