10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
İl Emniyet Müdürlüğümüz Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 01.01.2019 – 24.11.2019 tarihleri arasında yapılan denetimlerde 2931 adet okul servis aracını kontrol etti.
Çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmaları, ebeveynlerin çocuklarını endişe duymaksızın okula göndermelerini ve aynı şekilde evlerine dönüşlerini sağlamaları amacı ile gerekli tedbirlerin artırılması, okul servis şoförlerinin karışmış olduğu trafik kazalar ile mücadele edilmesi ve taşımacılık faaliyetlerinin bir disiplin altında tutulması amacıyla;
01.01.2019 ve 24.11.2019 tarihleri arasında Amasya Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 2931 adet okul servis aracı kontrol edilerek eksikliği bulunan 44 adet okul servis aracına trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi.
Denetimlerimiz neticesinde sektördeki tüm yapı taşları sorumluluk bilinci içerisinde konuya duyarlı davranarak, geleceğimize yön verecek nesiller için hizmetlere aksatılmadan devam edilmesi, ayrıca okul servis araçları hizmet yönetmeliğindeki değişikliklerin en kısa sürede tamamlanması ve oluşabilecek risklerin önlenerek trafiğin daha güvenli hale getirilmesini ve çocuklarımızın okullarına daha rahat bir şekilde gidip – gelmeleri amaçlanarak, bu doğrultuda denetimlerimize dahil olan sürücü ve rehber personellerine yönelik bilgilendirme çalışmaları da yapıldı.