10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesi’nde öğrenim gören Teknoloji Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri, paraşüt tepesi, piknik alanı ve yürüyüş yolu çevresine atılan plastik, kâğıt ve cam atıkları toplayarak geri dönüşüme kazandırdı.
Sloganlarının ‘Temiz Vatanım’ olduğunu belirten öğrenciler, bölgede gözle görülen kirliliğin canlı hayatını olumsuz etkilemesinin yanında etraftaki cam parçalarının yangına sebep olabileceğine dikkat çekerek halkı çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmaya davet ettiler.
Ülkedeki çevre temizliği ve geri dönüşüm farkındalığın katlanarak artması için diğer üniversite öğrencilerine de bu harekete katılma çağrısında bulunan öğrenciler gereksiz plastik kullanımının azaltılması için ise yetkililerden bu konuda yaptırım talebinde bulunmalarının ardından temizlik sonrası bölgede yürüyüş yaptılar.