10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya İl Özel İdaresine bağlı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, köylerimizde evsel katı atık toplama faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürmektedir.
İlk olarak 2015 yılında hazırlanan proje dâhilinde, Amasya il genelinde 4 kamyon ve 100 köy ile hizmete başlanmış, zaman içerisinde hizmet alanını ve iş hacmini genişleten İl Özel İdaresi, 2019 yılı itibariyle il sathına yayılan hizmette 372 köyde yani Amasya ilinin tüm köylerinde evsel katı atıkların toplatılması projesini emin adımlarla yürütmeye devam etmektedir.
Projesini 12 çöp kamyonu ve 1adet transfer aracı olmak üzere toplam 13 adet araç ile sürdüren ekipler, il geneli için yapılan programlar dâhilinde toplanan evsel katı atıkları AKAB tesislerine teslim etmektedir. İl Özel İdaresi 13 şoför ve 25 personel ile evsel katı atık hizmetlerini yerini getirirken, bugüne kadar (Eylül ayı itibariyle) yaklaşık 7.140 ton evsel katı atık toplatılarak AKAB tesisine teslim edilmiştir.
Genel Sekreter Erdin Acar, “Temiz insan, Temiz çevre, Temiz köy” sloganı ile başladığımız projemizde köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha temiz ve daha hijyenik ortamda yaşamalarını hedeflemekteyiz” dedi.