10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın seçim vaatlerinde yer alan teleferik projesinde son adımlar atılıyor.
LEITNER ropeways firması saha yöneticisi Ercan Sarisoy’un iştiraki ile; Amasya’ya kazandırılacak teleferik projesi masaya yatırıldı. Projenin son aşamaya geldiği teleferiğin; nereye, nasıl ve ne kadar bütçe ile yapılacağı hususunda, belediyenin ilgili birim ekibi ile kalkış ve varış noktalarında incelemeler yapıldıktan sonra Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Sarisoy, Başdanışman Ahmet Yenihan, Fen İşleri Müdürü Ali Özel ve teknik ekip ile gerçekleştirilen istişare toplantısını, MHP Amasya İl Başkanı Erhan Demir, MHP Amasya İl Genel Meclisi Grup Başkanı Mesut Ünal ve Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip ise izleyici olarak iştirak ettiler. Gayet verimli geçen toplantının ardından Teleferik Projesinin ihale aşamasına geldiği ve yakın zamanda ihalesinin, ardından inşasının ve çalışmaların başlayacağı ifade edildi.