10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği toplantı salonunda “Yeni Nesil Tarım Makineleri Operatörlüğü Eğitimi” projesi için başlangıç toplantısı yaşları 18 ile 30 olan genç katılımcılarla yapıldı.
Konu hakkında yapılan paylaşımda; “Toplantıda günümüz tarımının geldiği nokta, yeni nesil tarımda gelişim için yapmamız gerekenler, ortak makine kullanma kültürünün üreticilerimize ve bölgeye katkıları, yapılacak eğitimler sonucu beklentilerimiz, genç eğitimcilerimiz için iletişim, başkalarının sorunlarını paylaşma, iş birliği, karar verme, problem çözme gibi konular, gelecekte kırsaldaki tarımın modern tarımla buluşmasının bir başlangıcı olacağını planlamaktayız. Amacımız Amasya DSYB üye işletmelerinde gelişen teknoloji ve yeni nesil tarım makinası kullanımı kapsamında tarım sektöründe ihtiyaç duyulan vasıflı bireylerin yetiştirilmesi, bölgemizdeki tarımsal üretimde kullanılmak üzere modern tarım makine ve ekipmanlarının kullanımının yaygınlaştırılması, aynı zamanda gelişen tarım teknolojilerine hızlı bir geçiş sağlamaktır” denildi.