10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Merzifon İlçe Temsilciliği aracılığıyla Suriye’nin İdlib kentinde yaşayan siviller için 3 bin 120 çuval un bağışı toplandı. Toplanan unlar 6 tane tıra yüklendi ve İdlib’de yaşayan sivillere ulaştırılmak üzere yapılan dualarla yola çıktı. Yardım konvoyunun gönderildiği programa AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, İHH Merzifon İlçe Temsilcisi Muhammed Yavuz Çintaş, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İdlib’deki sivillere ayrıca hayırsever vatandaşların yardımıyla toplamda 13 tır insani yardım malzemesi gönderildiğini aktaran İHH Merzifon İlçe Temsilcisi Muhammed Yavuz Çintaş, “Suriye’de Beşar Esad rejimi ve destekçilerinin yoğun saldırıları nedeniyle son 1 haftada 39 bin sivil daha Türkiye sınırı yakınlarına sığınırken, Kasım 2019’dan bu yana yerinden edilenlerin sayısı 541 bine ulaştı. Saldırılardan kaçarak evsiz kalan ve temel yaşam maddelerini temin etmekte zorlanan binlerce aile var. Amasya merkez, Merzifon Suluova ve Havza’dan hayırsever halkımızın katkılarıyla oluşturduğumuz, 13 tır insani yardım malzemesini, Allah’ın izniyle Suriyeli kardeşlerimize gönderiyoruz. Un dışındaki yardım malzemeleri de çadır kentlerde dağıtılacak” diye konuştu.