10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’nın Suluova Organize Sanayi Bölgesine 19 Milyon TL’lik yatırım için imzalar atıldı.
Suluova Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 19 milyon liralık iki yatırım için yer tahsisi yapıldı.
Suluova Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Fatih Üçok’un yanı sıra, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri, yatırımcılar Oktay Özdoğan, Muzaffer Tahmur katıldı. Atılan imzalarla iki firmaya toplamda 25 bin 832 metrekarelik arsa tahsis edildi. Suluova OSB’ye talebin giderek artmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Fatih Üçok, İnşallah Suluova’mız önümüzdeki yıllarda istihdam sorununu çözmüş ve hızla göç alan bir ilçe olacak. Yatırımcımız Oktay Özdoğan Marka Evi firması ile oyuncak ve şekerleme üretecek, diğer yatırımcımız Muzaffer Tahmur ise Tahmur İnşaat firması ile ilçemizde inşaat yalıtım malzemesi üretecek. Bu iki firmamız ilçemizde 19 milyon liralık yatırım yapacaklar ve ilk etapta toplam 100 kişiye istihdam sağlayacaklar. Suluova’mıza yatırım kararı alan firmalarımızı tebrik ediyorum. Suluova adı sanayisi ile birlikte anılmaya başladı ve şehrimiz sanayi alanında da adından söz ettirecektir. İmzaladığımız sözleşme yatırımcılarımıza ve Suluova’mıza hayırlı olsun dedi.
Başkan Fatih Üço’un konuşmasının ardından 19 milyon tl’lik yatırım için imzalar atıldı.