10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Valiliği, İl Özel İdaresi tarafından kamu kurumlarında sosyal medya kullanımı ve yönetiminde görevli personellere yönelik ‘Sosyal Medya Yönetimi’ semineri gerçekleştirildi.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) 2019 yılı teknik destek programı kapsamında desteklenen ve İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim, Amasya Valiliği ile İl Özel İdaresi başta olmak üzere 16 kamu kurum ve kuruluşlarından katılan personele yönelik düzenlendi. Ahmet Çağatay Sayışman tarafından verilen ve karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden eğitimde günümüzde sosyal medyanın pozitif ve negatif yönleri ele alınarak kamu hizmetlerin en iyi ve anlaşılır düzeyde kitlelere ulaştırılması hedeflendi.
4 gün süren eğitimin sonunda İl Özel İdaresi Eğitim İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Vedat Sarı tarafından personele seminer katılım belgeleri verildi.
Eğitimi değerlendiren Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “İl Özel İdaresi olarak gelişen teknolojiye ayak uydurup, kamu hizmetlerini daha etkin kullanmaya özen göstermekteyiz. Sosyal medya kullanımı ile yapmış olduğumuz hizmetleri, yatırımları, projeleri daha çok kesime yayarak hayatın içerisindeki yerimizi tüm vatandaşlarımıza ulaştırmanın azmi içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.