10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Bölgemizin en büyük ve en modern Hayvan Rehabilitasyon Merkezini ilçemize kazandıran belediyemiz, sokak hayvanlarının, muayenesi, sağlık taraması için başlattığı çalışmalara tüm hızıyla devam ederken, kısırlaştırıp, aşılayıp yaşatıyoruz” dedi. Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Bölgemizin en büyük ve en modern Hayvan Rehabilitasyon Merkezini ilçemize kazandıran belediyemiz, sokak hayvanlarının, muayenesi, sağlık taraması için başlattığı çalışmalara tüm hızıyla devam ederken, kısırlaştırıp, aşılayıp yaşatıyoruz” dedi.Başkan Üçok yaptığı açıklamada, “Kerimoğlu köyü mevkisinde yaklaşık 5 bin metrekare alana kurulan bölgenin en büyük ve en modern Hayvan Rehabilitasyon Merkezini 09 Ağustos 2017 hizmete sunan belediyemiz, sokak hayvanlarının muayenesi, sağlık taraması ve kısırlaştırılması için başlattığı çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor. Hizmete sunulduğu günden bu zamana 404 köpeğin kısırlaştırıldığı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimizde; hayvanların kuduz aşıları, anti parazit ilaçlamaları da veteriner hekim tarafından yapılıyor. Rehabilitasyon Merkezimize getirilen hayvanlar ilk kontrolün yapılmasının ardından durumu ağır yaralı olanlar hayvan nakil aracına konularak Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hayvan Hastanesine tedavisi yapılmak üzere yola çıkıyor. Tedavisi yapıldıktan sonra Rehabilitasyon Merkezimizde 15 gün gözetim altında tutulan hayvanlar alındıkları ortama geri bırakılıyor. Yine belediyemiz, hayvansever hemşehrilerimize sahiplendirme yaparak sokak hayvanlarına daha kaliteli bir hayata kavuşturuyor” diye konuştu.