10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
İlimiz coğrafi yapısı gereği dar bir boğazda yer aldığından şehrimiz iki uç noktada yerleşim göstermektedir. İl nüfusunun yarısından fazlasının yaşadığı; Şeyhcui, Akbilek, Hacılar Meydanı, Hızırpaşa, İstasyon mahallelerinde Vatandaşlarımıza, eski SSK Kadın Doğum hastanesi olarak binamız içerisinde gerçekleştirdiğimiz tadilat ve bakım işlemlerinden sonra; Şehit Jandarma Uzman Çavuş Kadir ÇAKI Semt Polikliniğimizde; Dahiliye, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi, Psikiyatri ve Diş Hastalıkları poliklinikleri ile mesai saatleri içerisinde ayaktan hasta tedavi edilmeye devam edilmektedir.
Semt Polikliniğimizde ek olarak Osmanlı ve Türk tarihinde Geleneksel Tıbbın Babası olarak bilinen Sabuncuoğlu Şerefeddin’den esinlenerek GETAT (Geleneksel Tamamlayıcı Tıp) Polikliniğimiz hayata geçirilmiştir.
Haziran ayı itibariyle de Sabuncuoğlu Şerefeddin E.A. Hastanemiz ana binasında oluşan yoğunluğu azaltmak ve Vatandaşlarımıza daha etkin, verimli hizmet sunabilmek adına mesai saatleri dışında; muayene, enjeksiyon, pansuman, müşahede, röntgen, temel laboratuvar ve reçete hizmetlerinin sunulması ile Semt Polikliniğimizin mesai saatleri genişletilmişti.
Bu süre zarfı içerisinde yapmış olduğumuz incelemelerde ve bölge yaşayanlarından gelen talepler üzerine yapılan tespitler neticesinde, Semt Polikliniğimizde 7 gün 24 saat esasıyla hizmet sunacak olan ‘Acil Servis’ imiz 01.Kasım.2019 tarihinde hizmete başlayacaktır.