10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Valiliğimiz İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmaları sonucu içme suyu yetersiz olan Taşova ilçemize bağlı Yukarıbaraklı Köyü Çatma Mahallesinde yeni içmesuyu deposu inşa edildi.
Amasya İl Özel İdaresine bağlı Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyenik içmesuyuna kavuşması adına uygulanan projeler emin adımlarla ilerliyor.
2019 Yılı KÖYDES Projesi ile yürütülen çalışmalar kapsamında Yukarıbaraklı köyünün Çatma Mahallesinde yetersiz olan içmesuyunun çözüme kavuşturulması amacıyla mahallinde yürütülen çalışmaları sonucunda 20 metreküplük içmesuyu deposu yapılarak köy içindeki hanelere ulaştırılmak üzere yaklaşık 1000 metre paslanmaz PE borular kullanıldı. İçmesuyu deposunun tamamlanması sonucunda köyde yaşayan vatandaşlarımıza sağlıklı içmesuyu tesis edilmiş oldu.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Temel hedefimiz vatandaşlarımızın sağlıklı içme sularına kavuşmasıdır. Bu doğrultuda yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızı yakından takip ederek köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza hijyenik içmesuyu sunmaya gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.