10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Merzifon – Gürbulak Otoyolu (Merzifon Koyulhisar arası) yapılacak olan Otoyolun ÇED raporu onaylandı. Yapılacak olan Otoyol projesi Tokat Merkez, Turhal, Almus ve Reşadiye İlçelerini de kapsayacak. Otoyol’un ilçelerinden ve köylerinden geçeceği haberini alan Tokatlılar büyük sevinç yaşarken projenin biran önce hayata geçmesini bekliyor.
Konuyla ilgili olarak Tokat Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Amasya, Sivas, Tokat illeri Merkez, Almus, Reşadiye, Turhal, Merkez, Merzifon, Suluova, Doğanşar, Koyulhisar ilçeleri Suşehri mevkiinde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan ‘Merzifon – Gürbulak Otoyolu (Merzifon Koyulhisar arası)Projesi’ ile ilgili olarak Bakanlığımıza (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı) sunulan ÇED raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Proje ile ilgili olarak ÇED yönetmeliğinin 14. Maddesi gereğince Bakanlığımızca ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu’ kararı verilmiştir. İlgililere ve Kamuoyuna duyurulur” denildi.