10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’nın Merzifon İlçe Resmiye Mehmet Karaöz İlköğretim Okulu öğrencilerinden Sevcan Torun, Merve Ekelik ve Dilanur Ayşe Onar isimli öğrenciler, içinde kimlik ve bir miktar para olan cüzdanı bularak Merzifon Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne teslim ettiler.
Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül örnek davranışlarından dolayı öğrencilere teşekkür ederek, kendilerine hediye takdiminde bulundu.
Öğrencileri ile gurur duyduklarını belirten Resmiye Mehmet Karaöz İlköğretim Okulu Müdürü Ali Özden, “Öğrenciler ilk temel değerlerini ailelerinden alırlar, okullar ise hem akademik eğitim hem de ahlaki değerler eğitimi verir. İyi bir eğitimin yanında davranışlarıyla, duruşuyla, tavrıyla ve kişiliğiyle gelişmiş öğrenciler, toplumun önünü de açar. Okulumuz öğrencileri Sevcan, Ayşe ve Merve yolda buldukları içerisinde para, altın bulunan bir bayan çantasını, zabıta müdürlüğüne teslim etmişlerdir. Öğrencilerimizin bu davranışı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Öğrencilerimizi, öğretmenlerini ve velilerimizi böyle altın kızlar yetiştirdikleri için tebrik ederiz” dedi.