10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Sıfır Atık Projesi kapsamında Amasya Katı Atık Birliği personelimiz tarafından imalatı gerçekleştirilen Mobil Atık Merkezimiz enerji ihtiyacını güneş panelinden sağlayacak” dedi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında Belediye tarafından Yavuz Selim meydanına yerleştirilen ilk mobil atık merkezini yerinde inceledi.
Sıfır Atık Projesi kapsamında Amasya Katı Atık Birliği personeli tarafından imalatı gerçekleştirilen Mobil Atık Merkezi enerji ihtiyacını güneş panelinden sağlayacağını belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Sıfır Atık Projemizin ana hedefleri arasında, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması yer alacak. Mobil Atık Merkezimizde; atık pil, bitkisel atık yağ, cam atıklar, metal atıklar, plastik atıklar ile kağıt atıkları için ayrı bölmeler bulunuyor. Vatandaşlarımız söz konusu atıkları atık getirme merkezine getirerek hem geri dönüşüm ve ekonomiye, hem de Çevre bilincinin oluşmasına katkı sağlayacak” diye konuştu.