10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da 2018 yılında “Coğrafi İşaret Patenti”nin de aldığı “Amasya Misket Elması” nı yaygınlaştırmak ve üretimini artırmak adına yürütülen “Amasya Kırsal Kalkınma Eylem Planı” kapsamında uygulamaya konulan her yıl 100 da alanda 5 bin adet Amasya Misket Elması proje alanları ziyaret edilmiştir. Proje 5 yıl boyunca sürdürülerek nihayetinde 500 da alanda 25 bin fidana ulaşılması hedefleniyor.
Amasya İl Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Şeker’ inde dahil olduğu teknik elemanlarca Misket Elması alanları yerinde kontrol edildi. Ayrıca gerçekleşen ziyarette teknik elemanlarca yaz budaması ve şekil verme konusunda üreticilere eğitim verildi.
İl Müdürü Şeker; “Bakanlığımızın da üzerinde hassasiyetle durduğu Amasya Misket Elması Projesi ile ilgili her konuda üreticilerimizin yanındayız. Yöremize ait bu değerimizin Amasya da yaygınlaşması ve düzenli bahçelerin artması yönünde var gücümüzle çalışacağız” dedi.