10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Zübeyde Hanım Üçler İlkokulu öğretmen ve öğrencileri, matematiği eğlenceli hale getirmek ve dikkat çekmek için otobüs durağını eğlenceli materyallerle süsleyerek adeta matematik sınıfı haline getirdi.“Durakta Matematik” projesini hayata geçiren öğretmen ve öğrenciler özellikle okullara yakın olan duraklarda otobüs bekleyen her yaştan vatandaşın matematik dersine karşı olan ön yargılarını kırmak ve matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmelerini sağlamayı amaçlıyor. “Durakta Matematik” öğreniyorum projesiyle matematiğin geniş kitlelere sevdirilmesi ve ulaştırılmasını da amaçlanıyor.Amasya İl Milli Eğitim Müdürü İlker Kösterelioğlu, “Durakta Matematik projesiyle matematiğin çeşitli öğelerini çeşitli formüllerini karikatürlerle buluşturarak çocuklarımızın ve insanların ortaklaşa kullanmış olduğu alanlarda bir farkındalık oluşturuyoruz. Aslında buradaki en önemli amacımız çocuklarımızın ve gençlerimizin matematiği sevmesi ve matematik korkusundan uzaklaşması. Ülkemizde en fazla şikayet edilen konular çocukların matematik öğrenmesinde karşılaşılan zorluklar. Aslında bu zorlukların başında matematiğe karşı olumsuz bir tutum, öğrenilemeyeceği gibi bir anlayış geliyor. Bu anlayışı yapılacak olan bu sevimli projelerle yıkmaya katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda yapılan etkinliklerimizde bugün ilimizde bu durakta başladık. Diğer duraklarımıza da yaygınlaştıracağız” diye konuştu.sınıf öğrencilerden Duru Kurt, “Bugün bu projede matematiği herkesin sevmesini sağladık. Duraklara afişler asarak, herkesin matematiği daha yakından tanımasını sağladık. Cep telefonlarıyla konuşmak yerine duraklara astığımız çizimlerle matematiği daha çok sevebiliriz. Matematiğin her yerde olduğunu görebiliriz” dedi.