10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, minik ellerinin izleriyle Atatürk portresi yaptı.Yaklaşık 200 anaokulu öğrencisi, öğretmenlerinin önderliğinde kendilerine verilen parmak boyası ile ellerini boyayıp 10 metrekarelik bez üzerine minik ellerinin izlerini basıp Atatürk portresine dönüştürdü. Minik öğrencilerin el izleriyle yaptıkları Atatürk portresi okul binasının dış duvarına asıldı, veliler ve çevreden geçenler tarafından ilgi odağı oldu. Minik öğrencilerin aileleri de el izleriyle yapılan Atatürk portresi karşısında duygu dolu anlar yaşadı.Aileler, duygularını şöyle dile getirdi:”Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ dediği değerli öğretmenlerimizin ve Ata’mızın minik emanetçileri olan çocuklarımızın, minik elleriyle oluşturduğu Mustafa Kemal Atatürk portresi karşısında duygulanmamak elde değil. Minik eller ne de güzel, ne de anlamlı şeyler yapabiliyor. Doğruluğa, dürüstlüğe ve Atatürk’ün ilkelerine ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyor, tebriklerimizi iletiyoruz.”