10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesi Türkçe Kulübü ve Türkçe Öğretmenliği Topluma Hizmet Uygulaması Grubu Mehmet Akif Ersoy’u anmak için Kongre ve Kültür Merkezinde Şiir Dinletisi düzenlendi. Amasya Üniversitesi Türkçe Kulübü ve Türkçe Öğretmenliği Topluma Hizmet Uygulaması Grubu Mehmet Akif Ersoy’u anmak için Kongre ve Kültür Merkezinde Şiir Dinletisi düzenlendi. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Kürkçü, Akademik personel ve öğrenciler katıldı. Program Türkçe Kulübü öğrencilerinden sunucu Melike Başkan ve Ramazan Ayçiçek’in Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatması ile başladı. Mehmet Akif Ersoy’un anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kulüp öğrencileri tarafından; şiir okuma, İstiklal Marşı’nın nasıl yazıldığı hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Program, öğrenciler tarafından İstiklal Marşı’nın 10 kıtasının okunmasıyla son buldu.