10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu (KÜSİ) heyeti, firma ziyaretlerini sürdürüyor.
İlimizde kamu-üniversite-sanayi işbirliğini en üst düzeyde uygulanması ve ülkemizi yüksek teknoloji üssü haline getirmek, paydaşlar arasındaki sinerjiyi arttırmak, ulusal inovasyon ekosisteminde işbirliğini geliştirmek, sanayimizi rekabet gücü ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak amaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren kuruldaki üyelerden oluşan heyet, firmalara yönelik bilgilendirici ziyaretler yapmaya, firmaların görüş ve önerilerinin içereceği anketler doldurmaya, kamu teşvik ve destekleri hakkında firmalara bilgiler vermeye devam ediyor.
KÜSİ çalışmaları ve kurul kararları kapsamında, kurul içinden oluşturulan Sanayi ve Teknoloji İl Müdür vekili Dursun Pazar, KÜSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Arif Gök, KOSGEB İl Müdürü Bayram Ali Kukuş, İŞKUR İl Müdürlüğü Şube Müdürü Pelin Ediz, OKA İl Koordinatörü Erdin Güden ve Araştırmacı Erhan Biçer’den oluşan heyet il merkezi ve Suluova ilçemizde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalara yönelik temas ve ziyaret gerçekleştirerek görüş alış verişinde bulunulmasının ardından kamu destek ve teşvikleri hakkında firma yetkililerine bilgilendirmede bulundu.