10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Valiliğimiz İl Özel İdaresi ekiplerince devam eden Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt çalışmalarında yılsonu hedefi olan 74.4 kilometrenin 44 kilometrelik bölümü asfaltlandı. Programdaki 64.9 kilometrelik sathi kaplama çalışmasında hedeflere ulaşıldı. Çalışmalarda Eylül ayı sonu itibariyle toplam 108,9 km köy yolu asfaltlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.
Amasya İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2019 yılı yatırım programı kapsamında yürütülen projeler ile hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Yıpranan ve ulaşımı zorlaştıran köy yollarımız yenilenerek hem vatandaşlarımızın güvenli yolculuk yapmaları sağlanırken hem de ulaşımdaki aksaklıkların önüne geçiliyor.
İl Özel İdaresi ve KÖYDES Projesi bütçesinden karşılanan asfalt kaplama çalışmaları kapsamında, 2019 yılı programında yer alan ve yılsonu hedefi 74,4 kilometre olarak programlanan Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt çalışmasının Eylül ayı sonu itibariyle 44 kilometresi bitirilirken kalan kısımlar için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Diğer taraftan sathi asfalt kaplama çalışmasında da 18,9 kilometresi KÖYDES projesinden olmak üzere 64,9 kilometre yol program dahilinde tamamlandı. Böylelikle toplam 108,9 kilometrelik köy yolu asfaltlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.