10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya ili merkez ilçesine bağlı Yolyanı Köyü’nde bulunan türbe gönüllü köy sakinleri tarafından restore ediliyor. Köy meydanında bulunan ve Sarıkız Türbesi olarak bilinen ancak halk arasında Dönecek Tekke olarak nitelendirilen türbe köy halkının yardım seferberliği ile hizmete açılması hızlandırılmaya çalışılıyor.
Yolyanı Köyü Muhtarı Ali Özsoy, “ Bizim için önem arz eden içerden – dışarıdan birçok vatandaşın ziyaret ettiği ve birçok eksiğini tesbit ettiğimiz Dönecek Tekke’yi bulunduğu bu konumdan daha iyi konuma getirmek için kolları sıvadık. Yine halk arasında baş dönmesine iyi geldiği bilinen türbenin restore çalışması için köy sakinleri yardım ediyor. Şeker Pancarı hasadı başladığı halde köy sakinleri kendi istekleri doğrultusunda işlerine ara verdiler. Sarıkız Türbesi yani halk arasında bilinen ve yaygınlaşan ismiyle Dönecek Tekke’nin eskisi gibi ziyaretçilerine açık olması ve her vatandaşın yararlanması için fedakarlık ediyorlar. Köy muhtarı olarak bende çalışmaları yakından takip eriyorum. Ve türbenin hizmete açılması için azami gayreti köy halkıyla birlikte gösteriyorum. “ dedi.