10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Abdurrahman Kamil Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi Hatice Kübra Akyüz ve Koruyucu Annesi Selda Süren Teymur İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’nu makamında ziyaret etti.
Korunmaya muhtaç çocukların korunmalarını gerektiren süre içerisinde aile ortamında yetiştirilmesine yönelik olarak geliştirilen “Koruyucu Aile Sistemi” hakkında toplumu bilinçlendirmek ve “Koruyucu Aile Olun Eviniz Çiçek Açsın” sloganıyla kamuoyunda korunmaya muhtaç çocuklara karşı farkındalığı artırmak amacıyla çalışmalar yürüten Hatice Kübra Akyüz ve Koruyucu Annesi Selda Süren Teymur İl Müdürü Kösterelioğlu’nu ziyaret ederek, gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verdi.
Sivil toplum kuruluşlarının desteği ile 40 oturumda bin 700 kişiye bilgilendirme yapan ve kendisi de koruyucu aile sistemi kapsamında olan öğrenci, İl Millî Eğitim Müdürü Kösterelioğlu’na proje ve gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum gerçekleştirdi.