10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca uygulanan “Korunmaya Muhtaç Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Projesi” vatandaşlarımızı sevindiriyor.
Sosyal hizmet projeleri kapsamındaki projenin amacı ilimizdeki 65 yaş üzerinde olan sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde bulunan, bakacak kimsesi bulunmayan veya yakınları tarafından bakılmayan ve ihmal edilen, yıllarca yaşadığı yeri terk etmek istemediğinden huzur evi hizmetini kabul etmeyen bakıma muhtaç yaşlılara evde temizlik hizmeti sunmak.
Proje kapsamında yaşlıların evleri temizlenirken, yıkanan kıyafetleri de temiz bir şekilde kendilerine telsim ediliyor. Bu kapsamda ilk etapta Amasya il merkezindeki mahallelerde ikamet eden 20 bakıma muhtaç yaşlı aileye hizmet verilmeye başlanırken talep halinde bu sayı artırılacak.
Ayrıca proje kapsamında yaşlı ailelere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce psikolojik rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunulup, İl Sağlık Müdürlüğünce yaşlıların rutin sağlık kontrolleri yapılacak.
Uygulamadan son derece memnuniyet duyan vatandaşlar devletimize ve yöneticilerimize şükranlarını sundular.