10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Vali Dr. Osman Varol, motosiklet sürücü ve yolcularının kask kullanmasının hayati önemine vurgu yapmak amacıyla İl Emniyet Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen ‘Kask Takın Hayata Güvenle Bakın’ temalı etkinliğe katıldı.
Şehzadeler Gezi Yolunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan etkinliğe Vali Varol’un yanı sıra Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Taşova Kaymakam Vekili Talha Altuntaş, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, daire amirleri, görevliler ve vatandaşlarımız katıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesinde görevlileri polislerin motosiklet sürerken kask takmanın önemine dikkat çektikleri ve kullanımın oranının en üst seviyeye çıkarılması amacıyla sunum yaptıkları etkinlikte ‘Hacivat Karagöz’e Kaskını Taktırıyor’ adlı ortaoyunu da sahnelendi.
Programın sonunda motosiklet sürücülerine hediyeler veren Vali Varol, genç bir sürücünün kaskını takmasının ardından çok sayıda vatandaşımızın da yer aldığı motosiklet konvoyunun da başlangıcını yaptırdı.