SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER; ’ERGENEKON’MUŞ, BALYOZ’MUŞ SAVCISI OLDUN. TÜRK ORDUSU’NUN İÇİNİ BOŞALTTIN. EN SON KONUŞACAK KİŞİ SENSİN SAYIN ERDOĞAN!’’

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER;  ’ERGENEKON’MUŞ, BALYOZ’MUŞ SAVCISI OLDUN. TÜRK ORDUSU’NUN İÇİNİ BOŞALTTIN. EN SON KONUŞACAK KİŞİ SENSİN SAYIN ERDOĞAN!’’
Bu haber 04 Mayıs 2023 - 8:42 'de eklendi ve 150 views kez görüntülendi.

‘’Değerli kadınlar sizlere ihtiyacım var.’’ diyerek konuşmasına devam eden Akşener, bugüne kadar hiçbir erkeğe yapılmayan çirkinliğin kendisine yapıldığını ifade ederek; ‘’El ele vereceğiz ve bu harami düzenle birlikte; bu çirkinliği, bu ayrımcılığı; tacize, tecavüze, dayağa karşı bizi suçlayan bu zihniyeti yerle bir edeceğiz. Ben bunun için kadınlardan ekstra destek istiyorum. Eğer ben kadınlara karşı yapılan bu iğrençlikleri bitirmezsem Allah benim canımı alsın. Bu derece samimiyim bu derece kararlıyım.’’ dedi.

‘’18-26 YAŞINDAKİ GENÇLERİMİZE, EV KADINLARIMIZA 2.500 LİRA SORGUSUZ, SUALSİZ, ŞARTSIZ MAAŞ BAĞLAYACAĞIZ.’’

14 Mayıs’ta seçimleri kazanmalarıyla birlikte gerçekleştirecekleri vaatlerini anlatan Akşener; ‘’İş buluncaya kadar 18-26 yaşındaki gençlerimize, ev kadınlarımıza 2.500 lira sorgusuz, sualsiz, şartsız maaş bağlayacağız. 100 bin öğretmen tayin edeceğiz. Sonra arkasından 150 bin öğretmen daha gelecek ve 250 bin öğretmeni tayin edeceğiz. Bütün köylerdeki okulları yeniden açacağız. Her köye 1 öğretmen, 1 veteriner, 1 ziraat mühendisi tayin edeceğiz.’’ dedi.

‘’KÖYE YERLEŞEN HER BİR GENCİN 5 YIL BOYUNCA SSK VEYA BAĞ-KUR PARALARINI, PRİMLERİNİ BİZ ÖDEYECEĞİZ.’’

Gençleri tarımsal faaliyetlere teşvik edeceklerini ifade ederek, tarımla uğraşmak isteyen gençlere yönelik vaatlerini anlatan Akşener; ‘’Köye yerleşen her bir gencin 5 yıl boyunca SSK veya Bağ-Kur primlerini biz ödeyeceğiz. Çiftçinin bütün borçlarını erteleyeceğiz, yeniden yapılandıracağız. Çiftçinin bütün borçlarını erteleyeceğiz. Yeniden yapılandıracağız, 5 yıl sadece faiz ödeyeceksiniz.’’ diyerek benzer bir düzenlemeyi esnafa da yapacaklarını anlattı.

‘’TÜRKİYE ŞEKER KURUMUNU KURACAĞIZ. TÜRKİYE’DE YAPILAN, SİVAS’TA YAPILAN BÜTÜN ÖZELLEŞTİRMELERİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ.’’

Özelleştirilen fabrikalardaki mağduriyetleri gidereceklerini ve kapanan fabrikaları yeniden açacaklarını ifade eden Akşener; ‘’Türkiye Şeker Kurumunu kuracağız. Türkiye’de yapılan, Sivas’ta yapılan bütün özelleştirmeleri yeniden gözden geçireceğiz ve bütün arızalarını gidereceğiz. Bu özelleştirilmiş fabrikalarda oluşan taşeron problemini çözeceğiz.’’ dedi.

‘’EMEKLİLERİMİZE, EMEKÇİLERİMİZE VE İŞÇİLERİMİZE 1 TEMMUZ’DA EN AZ %50 ZAM YAPACAĞIZ.’’

Ocak ayında memur, emekli ve işçi maaşlarına zam önerisinin yapılmadığının altını çizen Akşener; ‘’Emeklilerimize, emekçilerimize ve işçilerimize 1 Temmuz’da en az %50 zam yapacağız.’’ diye konuştu.

‘’KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE BÜTÜN EMEKLİLERİN HESABINA 15 BİN LİRA PARA YATIRACAĞIZ’’

Yaklaşan Kurban Bayramı’nı işaret ederek konuşmasına devam eden Akşener; ‘’Kurban Bayramı’nda geçen sene 5 bin liraya kestiğiniz kurbanı bu sene 15 bin liraya keseceksiniz. Çoğunuz kesemeyecek. İşte Kurban Bayramı öncesinde bütün emeklilerin hesabına 15 bin lira para yatıracağız.’’ dedi.

‘’HER EVE MANSUR BEY’İN YARDIMLARI GİTTİ. YARDIMLAR KOLİLERLE DEĞİL AMA KARTLARLA GİTTİ.’’

Mansur Yavaş’ın Ankara’da yaptığı hizmetleri anlatan Akşener; ‘’Mansur Bey’e dediler ki ‘pkklılarla dhkpcliler saat okuyacak.’ Onlar olmadı ama ne oldu biliyor musunuz? Her eve Mansur Bey’in yardımları gitti. Yardımlar kolilerle değil ama kartlarla gitti. O kartlardan insanlar istedikleri marketten alışveriş yaptılar. Şimdi bu mantık içerisinde bu ülkeyi kalkındırmak mümkün.’’ dedi.
‘’KARDEŞİM ESAD, KATİL ESED’’

Türkiye’deki Suriyeli sığınmacı sorununa dikkat çekerek; Türkiye’nin hendek ülke konumuna geldiğini ve Beşar Esad ile kavga edilmesinin sonucunda Türkiye’nin ticaret hacminden yararlanamadığını ifade eden Akşener; ‘’Beşar Esad’la kavga ettik. ‘Kardeşim Esad, katil Esed.’ Peki ne oldu kardeşim? Katilden şimdi kardeşime doğru hafif geçiyoruz. Ama karşılığı ortalamasını alalım, 8 milyon Suriyeli. Ne işe yaradı bu? Siz kazık yediniz hadi söyleyeyim. Sizin geleceğiniz ortadan kalktı, siz kazık yediniz. İşte bunu beraber ortadan kaldıracağız.’’

‘’MISIR’DAKİ SİSİ’YLE BİZİM NE ALAKAMIZ VAR?’’

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘’Sisi’mi diyeceğiz, Binali mi diyeceğiz’’ sözlerini hatırlatan Akşener; ‘’Ulan Mısır’daki Sisi’yle bizim ne alakamız var?’’ diyerek Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’daki hizmetlerini anlattı.

‘’SUUDİ ARABİSTAN KRALININ KARŞISINDAKİ TOPUK SELAMINI GÖRDÜNÜZ MÜ? YAZIKTIR, GÜNAHTIR’’
Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sisi’yle olan fotoğrafına atıf yaparak Erdoğan’ın dış politika anlayışına vurgu yapan Akşener; ‘’Ama enteresan bir şey var. Bizimkiler Sisi’nin karşısında hazır ola geçti. Kardeşim Sisi’ye geçildi. Hani ‘Bu fakir burada olduğu süre içinde o terörist alınamaz.’ denmişti ya. Trump şu hareketi yaptı, terörist uçtu gitti. Peki Suudi Arabistan kralının karşısındaki topuk selamını gördünüz mü? Yazıktır, günahtır.’’ dedi.

‘’BU HIRSIZ DÜZENİNİ 14 MAYIS’TA DEĞİŞTİRECEĞİZ’’

Akşener konuşmasının sonunda Sivaslı vatandaşlara şu sözlerle seslendi:

‘’Mavi Gözlü Bozkurt’umuzun şehri, Muhsin başkanın şehri, bu şehir bu Cumhuriyeti kuran şehir… Siz kurdunuz, buranın iradesi kurdu. Dolayısıyla bu harami düzeni, bu hırsız düzenini, bu çalma düzenini bu hak yeme düzenini; bu haram yeme düzenini, kul hakkı yiyen düzeni 14 Mayıs’ta değiştirecek miyiz? Sayın Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapacak mıyız? İYİ Parti’yi birinci parti yapacak mıyız?’’

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA