10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da 2019 Ekim ayı itibarıyla istihdam rakamları hakkında bilgi veren Yılmaz, 3 bin 355 kişinin özel sektörde işe yerleştirildiğini söyledi. Yılmaz, “Özel sektörde kadın işe yerleştirme 1359, genç işe yerleştirme 929 kişidir. Engelli işe yerleştirme 57 kişidir. Özel sektörde işsizlik ödeneği alanlardan işe yerleştirme 75 kişi, yükseköğretim mezunlarında işe yerleştirme sayısı ise 509 kişidir. Kurumumuz iş ve meslek danışmanları tarafından 15 bin 343 iş arayana kurumumuzda bireysel danışmanlık yapılmıştır. Ayrıca 493 engelli bireyimize bireysel danışmanlık yapılmıştır. Özel sektör işyerlerimizden 1815 iş yerine kurum yöneticilerimiz ve iş ve meslek danışmanlarımız tarafından iş yeri ziyareti yapılmıştır. Özel sektör işyerlerimizde uyguladığımız istihdam garantili kurslarımızdan 128 kursiyer yararlanmıştır. İşbaşı eğitim programımızdan ise 2 bin 433 kişi yararlanarak bunlardan en az yüzde 50 oranında işe yerleştirme sağlanmıştır. Bu programlarımızdan işverenlerimize 9 milyon 317 bin 108 TL destek sağlanmıştır” diye konuştu.