10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı ilimizde yürütülen çalışmalar ile ilave tedbirlerin görüşüldüğü ‘İl Pandemi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’, Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri video konferans sistemi üzerinden katıldı.
Toplantıda yaptığı konuşmasında, ilimizde alınan tedbirler hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Varol, toplumumuzun topyekûn mücadelesiyle salgından başarıyla çıkılabileceğini kaydetti. Alınan kararlara harfiyen uyulmasının önemine dikkat çeken Vali Varol, ilimiz genelinde alınan kararlara büyük oranda uyulduğunu ifade ederek, zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini belirtti.
Hijyen ve izolasyon kurullarına uyulmasının önemine dikkat çekerek konuşmasını sürdüren Vali Dr. Osman Varol, tüm Amasyalı hemşehrilerimize göstermiş oldukları hassasiyet ve anlayış için teşekkür etti.
Toplantı görüş ile önerilerin alınması ve gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.