10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz bünyesindeki Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımız ilimiz genelinde düzenlenen satranç turnuvasında büyük başarı gösterdi.
Yıldızlar Amasya (13-18 yaş) Satranç İl Birinciliği Yarışması Amasya Kutlubey Koleji Fen Lisesi’nde gerçekleştirildi. Farklı kategorilerde birçok katılımcının yer aldığı yarışmada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımızdan 2006 doğumlu sporcuların yarıştığı 14 yaş açık kategorisinde Emrullah Öz il ikincisi oldu. 2005 doğumlu sporcuların yarıştığı 15 yaş açık kategorisinde ise İbrahim Kaygısız il birincisi olarak Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Çocuklarımızın okul dışı zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri için bu tür etkinliklere katılım sağlandığını belirten İl Müdürü Ahmet Kırlangıç, gerekli eğitim ve fırsat verildiğinde ardından başarının geldiğini gördüklerini, kuruluşlarımızda kalan çocuklarımızı akademik olarak geliştirmenin yanında daha sosyal yetişmeleri için her zaman destek olmaya devam edeceklerini vurgulayarak çocuklarımızı kutlayıp kendilerini özveriyle turnuvaya hazırlayan öğretmen Yalçın Taş’a teşekkür etti.