Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya İl Özel İdaresi köylerde Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2022 yılında kanalizasyon ve içme suyu alanında çalışmalar gerçekleştirdi.
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Amasya İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2022 yılı yatırım ve çalışma döneminde; ihtiyacı olan köylerimize 62 adet İçme suyu yapım projesi (Terfi inşaatı, depo, sondaj) karşılığında yaklaşık 20 Milyon TL harcama yapıldı. İhtiyacı olan köylerimize (194 Köy) içme suyu bakım onarım için, (134 Köy) kanalizasyon bakım onarım için boru yardımı yapılmıştır.
Ayrıca 7 köyümüzde de kanalizasyon yapım projesi karşılığında yaklaşık 4 Milyon TL harcama yapılmıştır. Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerimizin destek ve katkılarıyla; Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü 2022 bütçesinden yaklaşık 24 Milyonluk yatırımlarımızı gerçekleştik. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın en iyi imkânlar ile hayatlarını sürdürmeleri için elimizdeki kaynakları sonuna kadar kullanarak, köylerimize en iyi hizmeti götürmeye çalışıyoruz” dedi.