SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

İçme suyuna 24 Milyon liralık yatırım yapıldı

İçme suyuna 24 Milyon  liralık yatırım yapıldı
Bu haber 17 Ocak 2023 - 10:06 'de eklendi ve 354 views kez görüntülendi.

Amasya İl Özel İdaresi köylerde Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2022 yılında kanalizasyon ve içme suyu alanında çalışmalar gerçekleştirdi.

Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Amasya İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2022 yılı yatırım ve çalışma döneminde; ihtiyacı olan köylerimize 62 adet İçme suyu yapım projesi (Terfi inşaatı, depo, sondaj) karşılığında yaklaşık 20 Milyon TL harcama yapıldı. İhtiyacı olan köylerimize (194 Köy) içme suyu bakım onarım için, (134 Köy) kanalizasyon bakım onarım için boru yardımı yapılmıştır.

Ayrıca 7 köyümüzde de kanalizasyon yapım projesi karşılığında yaklaşık 4 Milyon TL harcama yapılmıştır. Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerimizin destek ve katkılarıyla; Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü 2022 bütçesinden yaklaşık 24 Milyonluk yatırımlarımızı gerçekleştik. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın en iyi imkânlar ile hayatlarını sürdürmeleri için elimizdeki kaynakları sonuna kadar kullanarak, köylerimize en iyi hizmeti götürmeye çalışıyoruz” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA