Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
İlk kez 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında kutlanmaya başlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce 81 şehrimizde hayat boyu öğrenme kapsamındaki eğitim öğretim faaliyetlerini, bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla düzenlenmektedir.Halk Eğitim Merkezleri tarafından okullarda, camilerde, köy muhtarlıklarında açılan mesleki kurslar, el sanatları ve görsel sanatlar kurslarında kursiyerlerce üretilen materyaller ve etkinliklerden oluşan sergiler açılacak, yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.Hayat Boyu Öğrenme Haftasının ilimizdeki etkinlikleri Şehzadeler Gezi Yolunda düzenlenen etkinliklerle başladı. Sayın Vali Yardımcımız Turgay İLHAN, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI, Belediye Başkan Vekili Özcan GÜR, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ömer COŞKUN, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz idarecileri, Halk Eğitim Merkezi yöneticileri ve personelleri ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler 9 ille eşgüdümlü olarak başladı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasının ardından Fatih İlkokulu öğrencileri tarafından Halk Oyunları gösterisi gerçekleşti. Akabinde Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan stantlardaki sergiler il protokolü ve vatandaşlarımızca ilgi gördü. Hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edecek olan Hayat Boyu Öğrenme haftası 7 Hazirana kadar sürecek.