10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Gümüşhacıköy Belediyesi ve Gümüşhacıköy Rahvan Atları Spor kulübünün ortaklaşa düzenlediği ilçe şehir stadında yapılan 5’incisi rahvan at yarışları etkinliğine ilçeden ve şehir dışından gelen vatandaşların yoğun ilgisi vardı. 8 kategoride yapılan yarış da dereceye giren yarışmacıların ödüllerini İlçe Kaymakamı Mehmet Deniz Atabacı, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Günal Genç il ve İlçe Protokolü takdim etti.
TGSDF AS Başkanı Günal Genç, “Amasya, Gümüşhacıköy, Osmancık bu bölgelerde rahvan yarışları yıllarca atalarımızın devam ettirdiği yarışlar. Federasyon olarak biz de bunun peşindeyiz. Federasyon Başkanımız, yönetimimiz elinden gelen desteği veriyor. Yine yerel yönetimlerimiz de ellerinden gelen katkıyı yapmaya çalışıyor. Altı ayrı dalda federasyon yarışı olacak burada, baş koşusu, başaltı koşusu, küçük orta, büyük orta, üçlü tay, dörtlü tay koşusu olacak. Ayrıca federasyon yarışları dışında 4 ayrı yarışı belediye üstlendi, o yaptırıyor” dedi.
Kum pistte 100 atın katıldığı yarışlarda baş kategorisinde Yahya Polat, başaltında Ercan Öden, büyük ortada Mevlüt Karaağaç, küçük orta kategorisinde Tayfun Karataş, üçlü taylarda Atilla Özgen, dörtlü tay grubunda ise Necmi Akbaş’a ait atlar birinciliği elde etti.