10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Milli Ağaçlandırma Günü Geleceğe Nefes Ol Kampanyası kapsamında Amasya’da bulunan Gökhöyük Tarım İşletmesinde fidanlar toprakla buluştu.Gökhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile işletme personeli ve ailelerinin de katılımıyla bin fidanın dikimi gerçekleştirildi. İşletme Müdürü Hüseyin Yılmaz, “Toprağı ve çevreyi koruyan, daha temiz bir hava ile kuraklığa doğru giden iklim döngüsünü yavaşlatan, daha yaşanabilir bir ülke için faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Her ağacın bir can, bir nefes ve geleceğe bırakılacak en güzel miras olacağı bilinci ile bu yılki fidan dikim etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) ailesi olarak Gökhöyük İşletmesinin de aralarında olduğu 17 işletmede toplam 50 bin 600 adet farklı türden fidan dikerek kampanyaya destek olduklarına değinen Yılmaz, “TİGEM işletmeleri tarihi boyunca kurulduğu her yerde öncelikli olarak ekolojik dengeye önem vermiş, ağaçlandırma çalışmaları yapmış ve toplam 2 milyon 300 bin ağaç varlığına ulaşmıştır. Her yıl devam edecek olan çalışmalarla beraber bu sayıyı düzenli olarak artırıyoruz” diye konuştu.