Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya’da bir evin bahçesindeki yaklaşık 2 metrelik minare görenleri şaşırtıyor.Amasya’da bir evin bahçesindeki yaklaşık 2 metrelik minare görenleri şaşırtıyor.19 yıldır ayakta duran minareyi yapan kişi ise çocukluğunun geçtiği mahallede cami inşaatını takip ederek özenip benzerini kendi imkanlarıyla yapan ve bugün 34 yaşına gelen imam Nazmi Pala. Çocukluğunun geçtiği evin bahçesinde bulunan beton minarenin dış kalıbını soba borusundan, şerefelerini ise tabaklardan yaptığını belirten Nazmi Pala, “O günlerde bu minarenin yanında ezan okumaya özeniyordum. Bugün ise gerçek bir minarede ezan okumayı Cenab-ı Allah nasip etti” dedi.2006 yılında düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası Ezan Okuma Yarışması’nda Türkiye birincisi olduğunu hatırlatan Pala, “Yarışmalara hazırlandığım yıllarda benim için ilham kaynağı olmuştu. Yanında çok defa ezan okumuştum” diye konuştu.Dere Mahallesi’ndeki evlerine gelenlerin bahçede oğlunun yaptığı minareyi görmeleri üzerine şaşırdıklarını anlatan Kemal Pala da etrafının zamanla büyüyen ağaçlarla kaplandığını söyledi.