10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Kızılay işbirliğiyle uygulanan 1010 Kâşif Projesi kapsamında Ezine Pazar Atatürk Ortaokulumuzda kurulan Robotik ve Kodlama Atölyesi ilk meyvesini verdi.
Ezine Pazar Atatürk Ortaokulu öğrencisi Hümeyra Kaya tarafından tasarlanan ‘Engellerimizin Önündeki Perdeleri Kaldıralım’ projesi, Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Başakşehir Living Lab İnovasyon yarışmasında 500’ü aşkın proje arasından ilk 50 proje arasında yer aldı. Yarışmada birinci aşamayı başarılı bir şekilde geçen öğrencimiz ikinci aşamaya katılmaya hak kazandı.
Gelecek nesilleri teknolojinin yapı taşı kodlama eğitimiyle tanıştırmak üzere hayata geçirilen projeyi çok önemli bulduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “Bilişim Teknoloji Öğretmenimiz Kübra Karaahmetoğlu, Okul Müdürü Yakup Güneş ve Müdür Yardımcısı Yunus Emre Ceylan’ın destek verdiği öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim” ifadelerini kullandı.