10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Valiliğimiz İl Özel İdaresi 2019 yılı yatırım programı çerçevesinde yer alan Merzifon ilçemize bağlı Kayadüzü Köyü İçme Suyu Terfi Binası Enerji Nakil Hattı (ENH) Projesi tamamlanarak hizmete açıldı.
Amasya İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2019 yılı yatırım programı çerçevesindeki projeler hayata geçiriliyor. Merzifon ilçemize bağlı Kayadüzü köyünde 2019 KÖYDES Programı kapsamında içmesuyu terfi binası ve Enerji Nakil Hattı (ENH) projesi tamamlanarak hizmete girdi.
Daha önceden İl Özel İdaresi tarafından sıhhi hale getirilen içmesuyu deposuna yapılan terfi binası marifetiyle su ulaştırıldı. Köyde yaşayan vatandaşlarımıza ek içmesuyu kaynağı oluşturmak üzere tesis edilen terfii binası dış etkenlere karşıda tel örgü sistemi ile korunaklı hale getirildi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Köylerimizde yapmış olduğumuz fizibilite çalışmaları sonucunda sıhhi hale getirdiğimiz içmesuyu depolarımıza ihtiyaç durumlarında da ek kaynak oluşturmak maksadıyla terfi binası inşa ederek depolarımıza su temini sağlamaktayız” ifadelerini kullandı.