10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Türkiye Kamu Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen, gündemi değerlendirerek, açıklamalarda bulundu.
Cesur Yüreklilere Selam Olsun
Çetin bir mücadele içerisinde olduklarını kaydeden Başkan Şemsettin Dümen, “27 yıllık süreçte sıkıntılara, zorluklara rağmen hala Türk Sağlık-Senliyim diyen, hala Türkiye Kamu-Senliyim diyen cesur yüreklilere selam olsun. Sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum. Haklı dava Güçlü Sendika diyoruz. Biz hiçbir zaman haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmadık, asla olmayacağız. Doğru sendikacılık yapmaya şartlar ne olursa olsun devam edeceğiz.“ dedi.
Bayrak Size Emanettir Sahip Çıkın
Türkiye Kamu-Senlilerin her güçlüğü aşacaklarına inandığını belirten Başkan Şemsettin Dümen, “Şartla zor olabilir. İdarecilerin baskısı, değişik güç odalarının yaptıkları var. Bunu 20 yıldır yaşıyorsunuz. Ben size güveniyorum. O engelleri aşacaksınız buna inanıyorum. Sahaya ineceğiz doğru kararlı ve sendikacılığın nasıl yapıldığın göstereceğiz. Yetkiyi söke söke alacağız. Neden yetki diye ısrar ediyorum. Çünkü bu yetki beceriksizlerin eline kalmasın bunlardan memura hayır gelmez. 5 toplu sözleşme yaptılar 5’ide hüsran. Siz alacaksınız bu yetkiyi ben ona inanıyorum. Yürekli insanlar arkasında hiç kimse olmadan kendi güçleri ile bunu başaracaklar. Çünkü bizim için Allah Var Gam Yok. Unutmayın Türkiye Kamu-Sen, Türk Sağlık-Sen bayraktır. Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez bayrak size emanettir emanete sahip çıkın.” şeklinde konuştu.
Bir Millet Kahramanları İle Yaşar
Son dönemlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan hakaretlere sert teki gösteren Başkan Şemsettin Dümen, “Bu sene Milli Mücadelenin yüzüncü yılı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ecdadımızı rahmetle anıyorum. Bu ülke için can vermiş şehitlerimizi anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yoktan var ettiği bir bağımsız devletimiz var. Ona bu topraklarda yaşayan herkesin minnet duyması gerekir. Ama bakıyoruz densizler çıkıp hakaret edip dil uzatıyorlar. Hele bir malum sendika var. 10 Kasım’da Atatürk’ü anma gününde bir kelime dahi etmiyorlar, yazmıyorlar. Cumhuriyet Bayramında Atatürk’ün adını anmadan cumhuriyeti kutluyorlar dedi.