SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu

DEVLET BAHÇELİ AYDIN’DA HALKA HİTAP ETTİ: ASKERLERİMİZİ ŞEHİT EDENLER KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDADIR

DEVLET BAHÇELİ AYDIN’DA HALKA HİTAP ETTİ: ASKERLERİMİZİ ŞEHİT EDENLER KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDADIR
Bu haber 04 Mayıs 2023 - 15:20 'de eklendi ve 151 views kez görüntülendi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şu şekilde;
Aziz vatandaşlarım, değerli dava arkadaşlarım, hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Efeler diyarı Aydın’da olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Aydınlı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. 10 gün sonra yapılacak seçimlerin milletimizin birliğine hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Seçimlerin demokratik olgunluk içinde gerçekleşmesini diliyorum.
Hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Aydın tarih ve medeniyet şehridir. Anadolu’nun işgal yıllarında Efeler ayağa kalkarak destan yazmıştır. Dün Efeler yapmıştı bugün sıra bizde diyerek milli geleceğinize sahip çıkacak mısınız? Aydınlı kardeşlerim söz sizin, karar sizin, sıra hepinizin. Aydın’ın seslenişi aynı zamanda aydınlık bir geleceğin göz kamaştıran habercisidir. Size güveniyorum. Kurtuluş mücadelesinin kıvılcımı buradan tutuşturulmuştur.
Aydın’ın tarihi zillet ve melanet yoktur. Aydın’ın tarihinde karanlık noktalar olamayacaktır. Engelleri, zorlukları hep birlikte aşarız. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için aziz milletim sıra sizde. Münafıklar ne derse desin birlikte çok daha güçlüyüz çünkü hep birlikte Türkiye’yiz. İnancımız iddiamız irademiz budur. 14 Mayıs seçimleri yeni yüzyılın demokratik eşiğidir, geçilecek ilk kavşaktır. Aydınlı kardeşlerim 14 Mayıs 2023 tarihinde seçimlere hazır mısınız? Şartlar ne olursa olsun sandığa gidecek misiniz? 1 oyunuzu MHP’ye 1 oyunuzu da Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verecek misiniz? Işık saçıyorsun Aydın.
Seçimler demokrasi tarihimizin kilit taşıdır. Huzurla husumet arasında bir seçim yapılacaktır. Kucaklaşmayla kutuplaşma arasında bir mücadeleye şahit olacaktır. Ya Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu canlandıracağız ya da acıklı bir ülkeye mahkum olacağız.
Askerlerimizi şehit edenler Kılıçdaroğlu’nun yanındadır. Yavrularımızı yetim bırakan katiller CHP ve İYİ Parti’yle yanak yanağadır. HDP’nin eş başkanı konuşmuş 1 oy Kılıçdaroğlu’na istemiş. Terörist arkadaşının serbest kalması için bu oyu istemiş. Yeşil Sol Parti demek CHP ve İYİ Parti demektir. Uyarıyorum Kılıçdaroğlu’na verilecek her oy Kandil’e gidecek. CHP ve İYİ Parti’ye verilen her oy Türk milletimin önünü kesecektir. Zillet ittifakı terör örgütleriyle aynı hizada aynı gayededir. Kılıçdaroğlu terörist Demirtaş’ı serbest bırakacağım dedi mi dedi. Tezkerelere hayır dedi mi dedi. Türkiye maalesef Azerbaycan’a yardım ediyor da dediler. 6-8 Ekim olaylarında Demirtaş 51 kişinin ölümünü azmettirmişti. Şerefin, namusun, vatanın, milletin tavizi olmaz. Devletin teslim olması diye bir şey söz konusu olamaz. Beş kuruşa vatan satan 1 dolara da hain olur. Nefsine yenilen iki dünyasını da yok eder.
Mücadele bizden, takdir Yüce Allah’tandır. Zillet İttifakı’na bırakılacak ne ülkemiz ne yurdumuz vardır. Bu bölücü örgütün yedeği haline geldiler. Zulme zalimlere karşı MHP’nin yanında mısınız? 3 hilale oy verecek misiniz? Cumhur İttifakı’nın yanında mısınız? Erdoğan’a sonuna kadar oyunuzla iradenizle sahip çıkacak mısınız?
Bu güzel Aydın zillete düşmez, ihanete geçit vermez. Soruyorum sizlere bizimle beraber misiniz? Birlikte yürüyecek miyiz. MHP’ye evet mi. Cumhur İttifakı’na evet mi? Kılıçdaroğlu ve ittifak ortakları Türkiye’nin karşısında, biz yanındayız. TOGG’un karşısında, biz yanındayız. HÜRKUŞ’un, Kaan’ın karşısında, biz yanındayız. Bayraktar şirketinin, Kızılelma’nın karşısında biz yanındayız.
Biz zalime Yavuz, mazluma Yunus olan tarafız. Çağrımız bu bayrak bizimdir diyen herkesedir. Biz birlikte Türkiye’yiz diyen herkes bu milletin öz evladıdır. Her yöremizi, her insanımızı bağrımıza basıyoruz. Bölünme gayreti içinde olanları affetmemizin mümkün olmadığını buradan ilan ediyoruz. Türk ve Türkiye vizyonu hep birlikte gerçekleştirilecektir. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine sahip çıkmak için aziz milletim sıra sende. Cumhur İttifakı’nı yükseltmek için aziz milletim sıra sende. Milli ekonomide yeni çığırlar açmak için, sanayide, enerjide, yatırımda, ekonomik büyümede aziz milletim sıra sende.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA