Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Fatih İlköğretim Okulu öğrencileri, Çocuk Trafik Eğitim parkında görevli eğitmenler tarafından trafik kuralları hakkında bilgi aldı.
Amasya Valiliği tarafından İl Emniyet Müdürlüğü’nde kurulan Trafik Eğitim Parkı’nda Trafik polislerinden uygulamalı eğitim alan öğrencilere, derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına, trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla trafik bilincinin kazandırılması hedefleniyor.
Amasya Valiliği tarafından İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine kurulan parkta idari bina, eğitim sınıfı, AFAD, 112 acil sağlık ve itfaiye ünitelerinin yanı sıra çocuk parkı, üst geçit, tünel, trafik ışıkları ve levhaları yer alıyor. Parka geldiklerinde ilk olarak eğitim salonuna alınan çocuklara burada İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürlüğü personeli tarafından temel trafik eğitimi veriliyor.
Minyatür bir şehrin canlandırıldığı Çocuk Trafik eğitim parkında Amasya Fatih İlköğretim Okulu 2-G sınıfı öğrencileri de, Trafik Eğitim Parkı eğitmenleri tarafından sunum izleyerek trafik kuralları ve işaretleri konulu eğitim aldı.
Eğitimin ardında öğrenciler, eğitim pistinde görevli trafik polisi eşliğinde öğrendiklerini uygulama fırsatı buldular.
2-G Sınıfı öğrencilerinden Ada Üçay “Bugün buraya öğretmenimiz ile birlikte geldik. Derste öğrendiğimiz trafik kurallarını burada daha da pekiştirmiş olduk. Polis ağabeyler bize trafik hakkında bilgi verdi.” dedi.
Öğrencilerden Yiğit Ayaz Demir “Çok eğlendik iyi ki geldik. Büyüdüğümde bende çok dikkatli bir sürücü olacağım.” diye konuştu.