10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Vali Dr. Osman Varol Koronavirüs tedbirleri çerçevesindeki uygulamalar, denetimler, VEFA Sosyal Destek Grubu çalışmaları ve diğer hususlarda ilçe kaymakamları ile video konferans sistemi üzerinden toplantı gerçekleştirdi.
Yeni enfekte sayısının yatay düzeyde ilerleme kaydetmesinin önemli bir gelişme olduğuna değinen Vali Varol, bu durumun korunması ve hemen akabinde yeni enfekte sayısının azalması hedefi için önlemlerin ve yeni hayata geçirilen kuralların koordineli şekilde uygulanması ve takibinin dikkatle sağlanması gerektiğini belirtti.
Muhtemel sorunlar için tedbirler, ihtiyaçlar için yeni hizmet modelleri de geliştirildiğine değinen Vali Varol, “Vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları ve kurallara uyulmaması durumunda gerekli idari ve adli müeyyidelerin uygulanacağı hususlarında gerekli bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılmalıdır. Ramazan ayı boyunca yoğunluk oluşması muhtemel pazar yerleri, fırınlar ve marketler gibi alanlarda yapılan denetimler arttırılarak devam edilmelidir” ifadelerini kullandı.