10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Ak parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
Topsakal yayınladığı mesajda;”İlanı ile birlikte tarihimizde çok büyük bir çığır açan Cumhuriyet, 96 yıldır milletimizin ve devletimizin esin kaynağı olmaya devam ediyor. Cumhuriyetimizin temelinde, Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, yani milletimiz ve onun kahramanlığı bulunmaktadır.
Ülkemizin işgali karşısında tek vücut olan halkımız, Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisimizle destanlar yazmıştır. Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte, kurtuluşumuzun ve Cumhuriyetimizin önü açılmıştır.
Dünya tarihinde Milli Mücadelesini yürüterek devletini kuran, kahraman bir Meclis’e sahip tek ülke olmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz.
Cumhuriyet, korumamız ve yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır.
Hepimiz bu bilinç içerisinde olmalıyız.
Bu durumda her bir vatandaşımıza düşen en büyük görev, birlik ve bütünlüğümüzden taviz vermeden, daha demokratik Türkiye Cumhuriyeti için gayret göstermek olmalıdır.
Şunu herkes çok iyi bilmelidir. Türkiye teröre teslim olacak bir ülke değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi zorluklarla kurulduğunu hatırlayın. O günkü azim ve inancı hala muhafaza ediyoruz. Şüphesiz en büyük gücümüz budur.
Şimdi önümüzde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hepimize gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine ulaşma yolunda,
Cumhuriyetimizin 100. yıl vizyonu var.
Bu tarihi gün dolayısıyla Cumhuriyet idealinin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, devletimizi kurup cumhuriyetimizin ilanında emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyor; vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bu vatan için canlarını vermekten çekinmeyen şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum”dedi.