10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Amasya İl Başkanlığı 37’ci olağan kongresi 23 Şubat Pazar günü YAMPAŞ Düğün Salonunda yapıldı. 249 delegenin 104 oyunu alan Avukat Turgay Sevindi Amasya CHP İl Başkanı seçildi. İki dönemdir Amasya CHP İl Başkanlığı görevini yapan Reşat Karagöz 53, CHP önceki dönem il başkanlarından Hüseyin Duran 82, Cihan Sancak 7 oy aldı. 249 delegenin 246’sı oy kullandı, geçersiz oy çıkmadı. CHP İl Başkan adayı Mehmet Sayar son anda seçimden çekildiği için yarış dört aday arasında yaşandı. Coşkulu ve düzeyli bir kongre yaşanırken, yapılan konuşmalarda CHP’de birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Seçimde kazanan ya da kaybeden olmayacağı belirtilirken kim kazanırsa kazansın CHP’nin kazanacağının altı çizildi. CHP Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal’ın divan başkanlığı yaptığı kongreye Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Tokat milletvekili Kadim Durmaz, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Gümüşhacıköy belediye Başkanı Zehra Özyol, delegeler ve vatandaşlar katıldı.