10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde manuel robotik el aleti, laparoskopik cerrahi yöntem ile ameliyat olacak hastaların hizmetine sunuldu. Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Seyhan Yılmaz, “Manuel robotik cerrahide kullanılmakta olan cihaz kapalı (laparoskopik) ameliyatlarda açık ameliyatlara göre, hekime ve hastaya birçok avantaj sunan bir yöntemdir. Ameliyatlar, 1 santimetre büyüklüğünde açılan kesiklerden girilerek yapılmaktadır. Robotik metotla yapılan operasyonlarla hastanın çok kısa sürede taburcu olması sağlanırken, oluşabilecek kozmetik sorunların da önüne geçilebilmektedir. Elin ulaşamadığı manevraların gerçekleştirilmesini sağlayabilen yöntemin bu açıdan da ciddi bir işlevi var. Hastanemizde birçok branşta laparoskopik (kapalı) ameliyatlar başarı ile gerçekleştirilmektedir. Robotik cerrahi yöntemi ile başarı sayımızı katlayarak hastalarımıza şifa sunmaya devam edeceğiz” dedi.