10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Kulübü tarafından Milli Hakimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Çanakkale Zaferi ve İstiklâl Marşı” konulu konferans düzenlendi. Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Kulübü tarafından Milli Hakimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Çanakkale Zaferi ve İstiklâl Marşı” konulu konferans düzenlendi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serpil Sürmeli’nin konuşmacı olarak katıldığı konferansta Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Önder Duman, Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Recep Kürkçü, öğretim elemanları ve öğrenciler hazır bulundu. Konferans, saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Prof. Dr. Serpil Sürmeli’nin konuşmasıyla başladı. Sürmeli, Çanakkale cephesinin açılmasından, Çanakkale Savaşı’nın bitimine kadar olan çeşitli tarihsel olaylarla ilgili bilgiler vererek İstiklal Marşı’nın nasıl yazıldığını ve önemini anlattı. Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği konferans sonunda Prof. Dr. Recep Kürkçü tarafından Prof. Dr. Serpil Sürmeli’ye fidan sertifikası takdim etti.