10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Valiliğimiz İl Özel İdaresinin Suluova ilçemize bağlı Boyalı köyünde içmesuyu ve kanalizasyon hattını yenilemesinin ardından stabilize kaplama çalışması da tamamlandı.
Sorumluluk alanı içerisinde yer alan köylerimizde çok yönlü fizibilite çalışmaları sonucunda alt yapı ihtiyaçlarına yönelik olarak çalışmalar sürdüren Amasya İl Özel İdaresi, Suluova ilçemize bağlı Boyalı köyünde kanalizasyon hattı ve içmesuyu hattı boydan boya değiştirerek köyün alt yapısını uzun yıllar sorunsuz olarak kullanacak hale getirdi. Altyapı çalışmaları sonucunda köy içi yollarında oluşan tahribatlar, yağmur ve çamur sebebiyle hayatı olumsuz etkilemesinin önüne geçilmesi amacıyla köyiçi ve mahalle yollarında 5,20 km stabilize kaplama çalışmaları da İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince yapılarak Boyalı köyünde ulaşım aksaklığının önüne geçilmiş ve altyapısı tamamen değiştirildikten sonra köy içi yollarının da iyileştirilerek sağlam zemin üzerinde vatandaşlarımıza uzun yıllar hizmet verecek duruma getirildi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar, “Boyalı köyümüzde içmesuyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları sonucunda stabilize kaplama çalışması da tamamlanarak köyiçi yolları sağlam zemine kavuşmuştur” ifadelerini kullandı.