10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde üretimi devam eden maskeler, muhtarlar, zabıta ekipleri ve eczaneler aracılığı ile halka dağıtılmaya devam ediyor.
Koronavirüs Covid-19 salgını kapsamında, Amasyalıların ihtiyacının karşılanması için Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın öncülüğünde üretimine devam edilen maskeler, zabıta ekipleri tarafından vatandaşlara ulaştırılmak üzere eczanelere bırakıldı.
Eczacıların halkımızın göz bebeklerinden olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, açıklamasında; “Bugün itibariyle ise 43 eczanemize dağıttığımız 5 bin maske ile toplamda Amasya halkına bugüne kadar 190 bin 600 maske ulaştırmış olduk. Önümüzdeki hafta da bu rakamlarda bir dağıtım daha yaparak, hem eczanelerimizin, hem de Amasya halkımızın şuan itibariyle maske problemi olduğunu düşünmüyorum. Üretimimizin devam ettiği bu süreçte, önümüzdeki hafta sonuna kadar toplamda 350 bin civarında maskeyi halkımızla buluşturmuş olacağız” dedi. ‘BU SÜREÇTE HALKIMIZ MASKE SIKINTISI YAŞAMAYACAK’
Amasyalıların devlet büyüklerinin evde kal çağrısına büyük ölçüde uyduğunu belirten Başkan Sarı, açıklamasının devamında; “Sağlık çalışanlarımızın uyarılarına hassasiyetle yaklaşan ve zabıta ekiplerimizin çalışmalarında onlara kolaylık sağlayan vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca bu hassas dönemde hemşehrilerimize şunu belirtmek isterim ki, şehrimizde hiçbir şekilde maske sıkıntısı yaşamayacağınızı buradan vurgulamak istiyorum. Çok zor durumda kaldığınız da zabıta ekiplerimize müracaat ederek, ihtiyacınız olan maskelerinizi temin edebilirsiniz” diye konuştu.
Şehirde faaliyet gösteren eczaneler ise halka ulaştırılması için bırakılan maskeler için Belediye Başkanı Mehmet Sarı’ya teşekkür etti.