10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Zabıta teşkilatımız, şehirle alakalı alınan karar ve yasaları uygulayan bir kolluk gücü, belediyelerin olmazsa olmazları arasındadır” dedi. Zabıta Teşkilatı’nın 194. kuruluş yıl dönümü sebebiyle Amasya Belediyesi’nde görevli zabıta personeli ile bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Sarı, görevli zabıta personelinin kuruluş yıl dönümlerini kutladı.
Emek ile ekmek mücadelesi veren, 7/24 fedakarca milletin hizmetinde olan yerel yönetimlerin gözbebeği zabıta memurlarının kıymetini bildiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti; “1826 yılında kurulan Zabıta Teşkilatı’nın 194’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyorum. Zabıta; genel düzen ve güveni korumakla görevli bir kolluk birimidir. Belediye hizmetlerinin güvenliğini sağlayan, kamu düzenini koruyan, toplumda güvenlik, dirlik ve sağlık şartlarının bozulmaması amacıyla görev yapan Zabıta teşkilatımız, aynı zamanda şehirle alakalı alınan karar ve yasaları da uygulayan bir kolluk gücü, belediyelerin olmazsa olmazları arasındadır. Mesai mefhumu gözetmeksizin gece-gündüz demeden özveriyle çalışan tüm zabıta arkadaşlarımızın Zabıta Haftası’nı kutluyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Onların nezdinde huzur ve güvenliğimiz için 7/24 görev başında olan tüm teşkilatımızın Zabıta Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.