10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Mustafa Kemal’in ifadesiyle “Türk dili, Türk ulusunun yüreğidir, beynidir” dedi. Dilimizin, milli kültürümüzün temeli olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bu bilinçle, üzerimize düşeni yaptık ve yabancı tabelaya izin vermeyeceğimizi açıkladık. Kararlılıkla ve hemşerilerimizin desteğiyle de bu uygulanmamamızı bugüne kadar sürdürdük. Bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Sarı, açıklamasının devamında; “Nihat Sami Banarlı’nın söylediği gibi “Ataların bize miras bıraktığı en güzel iki şeyden biri bugünkü Türk vatanı ise, ikincisi Türkçedir.” O halde bize düşen görev, Türkçe’ye gereken önemi vermektir. Türkçe’yi hem konuşma dilinde, hem de yazı dilinde düzgün ve doğru kullanmaktır. Şehirlerimizde Türkçe dışında uygulamalara müsaade etmemektir.”