10:11 - Amasya Moda Tasarımı Öğrencileri: Deprem Bölgesine Yardım Elini Uzatıyor
16:34 - Hamamözü’nde Kızırcaören Deresi Islah Çalışmaları Başladı
16:21 - Amasyalılar, 19 Mayıs’ta Ece Mumay Konseri ile Coşkulu Anlar Yaşadı
15:20 - BELEDİYE BAŞKANI İLE RÖPORTAJ
15:52 - Şanlıurfa Karaköprü Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden ayvaza ziyaret
15:41 - Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Personel Alıyor
15:35 - Elleri öpülesi annelerimizin ‘Anneler Günü’nü kutluyorum
11:36 - Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren buluşma bu sefer Amasya’da gerçekleşti
16:43 - EFSANE GÖZ DOKTORU KADİR EKERCAN: AMASYA TABİPLER ODASI BAŞKANI SEÇİLDİ
16:38 - Amasya’nın Tek Kadın Kaymakamı Şeyma Şendur, Hamamözü’nde Görevini Tamamladı
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve Başkan Başdanışmanı Ahmet Yenihan Ankara’da gerçekleştirilen İlbank Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. İller Bankası Anonim Şirketinin Olağan genel kurul toplantısı, 27 Haziran 2019 Perşembe günü saat 14.00’te Ankara JW Marriott Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve Başkan Başdanışmanı Ahmet Yenihan’da katıldı. Olağan Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde sırasıyla Toplantı Başkanlığının oluşturulması ve Toplantı Başkanlığına Olağan Genel Kurul Toplantı tutanağının imzalanması hususunda yetki verilmesi, Yönetim Kurulu Yıllık Faaliyet Raporu ile Denetim Kurulu Raporunun okunması, müzakeresi ve onaylanması, Bağımsız denetimden geçmiş 2018 yılı Bilanço ve Kâr/Zarar hesaplarının okunması, incelenmesi, müzakeresi ve onaylanması, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerinin ayrı ayrı ibra edilmesi, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi, Türk Ticaret Kanununun 395. ve 396. maddeleri uyarınca Yönetim Kurulu Üyelerine izin verilmesi, Banka Kanununun 6’ıncı maddesi gereği, tahsil edilemeyen Banka alacaklarının terkini hususunda karar verilmesi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Ticaret Bakanlığının onayladığı İller Bankası Ana Sözleşmesinin Değişiklik Metninin Genel Kurul onayına sunulması, Banka Kanununun 7’inci maddesi gereği İl Özel İdareleri ve Belediyeler adına birer Yönetim Kurulu Üyesi seçilmesi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun ilgili yönetmeliği gereği 2019 yılı için Rehber Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik AŞ tarafından, Bankanın Bağımsız Denetiminin yapılmasının onaylanması ve 2020 yılı ve sonraki dönemler için Bankanın Bağımsız Denetimini yapacak Bağımsız Denetim Kuruluşunun bir sonraki genel kurula sunulmak üzere belirlenmesi ve sözleşme imzalanması hususlarında Banka Yönetim Kuruluna yetki verilmesi gibi gündem maddeleri değerlendirildi. Dilek ve Temennilerin ardından T.C. İçişleri Bakanlığınca İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği T.C. Çevre Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünce İller Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerine aday gösterilenler için oy kullanımı gerçekleştirildi. İller Bankası Delegesi olan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’da sandığa giderek oyunu kullandı. Oy kullanımın ardından toplantı sona erdi.